ROSTER | SCHEDULE | RESULTS | PICTURES | COACH | STARS |HISTORY|I-70 CLASSIC |COURSE



Regional Tournament Placers

12th

2014
Team 7th 400 @ Atwood
Skyler Tebo 1st 72 @ Atwood

2013
Team 2nd 333 @ Ellis
Skyler Tebo 1st 72 @ Ellis
Tyler Walters 4th 82 @ Ellis
Josh Tway 10th (tie) 89 @ Ellis


2012
Team 2nd 328 @ Belleville
Skyler Tebo 1st 72 @ Belleville
Austin Lopez 8th 83 @ Belleville


2011
Team 1st 331 @ WaKeeney
Skyler Tebo 1st 69 @ WaKeeney
Austin Lopez 8th 82 @ WaKeeney


2010
Team 4th 367 @ Hill City
Austin Lopez 10th 89 @ Hill City

2009
no 4-man team @ Smith Center

2008
Team 7th 431 @ Ellis

2007
Team 6th 387 @ St. John
Adam Augustine 6th @ St. John

2006
Team 5th @ Trego
Adam Augustine 12th 86 @ Trego
Brett Mickelson 15th 87 @ Trego


2005
Team 5th 397 @ Kinsley

2004
Team 8th 360 @ Hoxie


2003
Team 2nd 355 @ Ellis
Sam Mickelson 1st 79 @ Ellis
Cody Fisher 6th 88 @ Ellis
Jordan Helget 10th 90 @ Ellis

2002
Team 3rd 335 @ Stockton
Sam Mickelson 3rd 77 @ Stockton
Cody Fisher 6th 80 @ Stockton

2001
Team 4th 398 @ Osborne
Sam Shubert 7th 94 @ Osborne

2000
Team 2nd 349 @ Ellis
Cody Fisher 3rd 85 @ Ellis
Tyler Fisher 5th 87 @ Ellis
Sam Shubert 7th 87 @ Ellis

1999
Team 6th 370 @ Ellis
Tyler Fisher 3rd 82 @ Ellis


1998
Team 1st 314 @ Ellis
Chris Mickelson 1st 74 @ Ellis
Brett Neumann 2nd 74 @ Ellis
Tyler Fisher 6th 82 @ Ellis

1997
Team 2nd 327 @ Atwood
Chris Mickelson 1st 76 @ Atwood
Josh Luea 5th 80 @ Atwood
Brett Neumann 8th 85 @ Atwood
R.J. Fisher 10th 86 @ Atwood

1996
Team 1st 310 @ Ellis
Blake Matzke 1st 73 @ Ellis
Chris Mickelson 6th 78 @ Ellis
Brett Neumann 7th 78 @ Ellis
R.J. Fisher 10th 81 @ Ellis

1995
Team 1st 330 @ Atwood
Chris Mickelson 1st 76 @ Atwood
Blake Matzke 3rd 81 @ Atwood
Ashley Heaton 5th 82 @ Atwood

1994
Team 1st 339 @ Ellis
Lance Fisher 1st 79 @ Ellis
Brad Mickelson 3rd 78 @ Ellis
R.J. Fisher 9th 89 @ Ellis


1993
Team 5th 343 @ Hoxie

1992
Team 1st 320 @ Ellis
Brian Leiker 1st 77 @ Ellis
Lance Fisher 3rd 78 @ Ellis
Brad Mickelson 5th 81 @ Ellis


1991
Team 1st 324 @ Hoxie
Jeff Kippes 2nd 79 @ Hoxie
Lance Fisher 3rd 80 @ Hoxie
Jarrett Kolacny 4th 80 @ Hoxie


1990
Team 3rd 357 @ Leoti

1989
Team 4th 354 @ Trego

1988
Team 7th 356 @ Hill City

1987
Team 4th 347 @ Hoxie

1986
Team 3rd 353 @ Ellsworth

1985
Darrell Ptascheck 5th 82 @ Smith Center

1984
Team 4th 341 @ Ellis
Greg Martin 3rd 76 @ Ellis
Darrell Ptascheck 6th 82 @ Ellis

1983
Team 1st 323 @ WaKeeney
Greg Martin 1st 77 @ WaKeeney
Jeff Ptascheck medalist 80 @ WaKeeney
Ed Dinkel medalist 82 @ WaKeeney

1982
Team 1st 316 @ Beliot
Eddie Dinkel 1st 76 @ Beloit
Loren Boos 2nd 76 @ Beloit
Greg Martin 4th 80 @ Beloit
Troy Schoenthaler 7th 84 @ Beloit

1981
Team 2nd @ Smith Center

1980
Team 1st 310 @ Ellis
Brad Leiker 1st 75 @ Ellis
Mike Downing 2nd 78 @ Ellis
Loren Boos 3rd 78 @ Ellis

1979
2-Man Team 4th 181 @ Oakley
4-Man Team 4th 326 @ Oakley

1978
2-Man Team 3rd 173 @ Smith Center
4-Man Team 11th 445 @ Smith Center
Greg Leiker 3rd 84 @ Smith Center

1977
Greg Leiker state qualifier

1976
2-Man Team 5th @ Hoxie
4-Man Team 12th @ Hoxie
Greg Leiker 4th 80 @ Hoxie


1975
Team 3rd

1974
2-Man Team 6th 172 @ Hoxie
4-Man Team 1st (tie) 323 @ Hoxie
6-Man Team 4th 495 @ Hoxie
Greg Gabel 6th 78 @ Hoxie

1973
No Results

1972
No Results

1971
2-Man Team 1st 167 @ Phillipsburg
4-Man Team 6th 367 @ Phillipsburg

1970
No Results @ Oakley

1969
2-Man Team 3rd @ Russell
Dean Walle 4th 76 @ Russell


1968
2-Man Team 1st 147 @ LaCrosse
4-Man Team 5th 338 @ LaCrosse
Les Ward 3rd 73 @ LaCrosse


1967
2-Man Team 2nd 141 @ WaKeeney
4-Man Team 3rd 308 @ WaKeeney

Joe Bullard 1st 65 @ WaKeeney

1966
2-Man Team 3rd 150 @ WaKeeney
4-Man Team 4th 318 @ WaKeeney

1965
2-Man Team 7th 165 @ Ellis
4-Man Team 2nd 313 @ Ellis
Arlin Niernberger 2nd 72 @ Ellis

1964
Team 3rd @ Hill City

1963
Team 1st @ Ellis